Zastupitelstvo Prahy 12 zamítlo změnu územního plánu na louce Na Hupech

20. 06. 2018
Tagy
Zastupitelstvo Prahy 12 zamítlo změnu územního plánu na louce Na Hupech
Zastupitelstvo Prahy 12 zamítlo změnu územního plánu na louce Na Hupech

Praha, 20. června 2018 – Zastupitelstvo městské části Prahy 12 dne včera v nočních hodinách po dlouhé diskuzi nesouhlasilo se změnou územního plánu ze sportovního a rekreačního využití na využití pro veřejnou výstavbu na louce „Na Hupech“ u vstupu do Modřanské rokle.

Nesouhlas se změnou územního plánu na jednání zastupitelstva předložila Eva Tylová zastupitelka za Piráty, Zelené a LES a pirátská kandidátka na senátorku, která petici proti změně územního plánu iniciovala.

„Jsem ráda, že zastupitelé vyslyšeli žádost více než 1600 občanů, kteří petici podepsali a vyjádřili tak jednoznačně názor, že jedna z nejoblíbenějších rekreačních lokalit se nemá zastavět. Vzhledem k tomu, že z řad zastupitelů zazněly výzvy, aby developer projekt přepracoval a znovu předložil, budeme ve sběru podpisů dále pokračovat,“ uvádí Tylová.

Developer chtěl u hranice s přírodní památkou postavit volnočasový areál se soukromou mateřskou a základní školou, gymnáziem, restaurací a dalšími volnočasovými zařízeními. Na jednání zastupitelstva se vyjádřil, že v přípravě projektu bude pokračovat.

Eva Tylová dodává:

„Včera se v Senátu konal seminář k adaptaci na klimatické změny. Pro zlepšení mikroklimatu i snížení horka ve městech odborníci jednoznačně doporučovali v městech zachovat co nejvíce zeleně. Záchrana louky má tak význam nejen pro rekreaci, ale i pro mikroklima v Modřanech.“

Odkazy

Petici najdete na https://praha12.pirati.cz/vystavba/petice-na-hupech.html

Sdílení je aktem lásky
Kam dále?