Krok první - Naloď se!

Pokud jsi tak už neučinil, přihlas se do Nalodění. Pokud už tam jsi gratuluji - udělal jsi první krok. Změnilo se v zásadě to, že Ti budeme posílat newslettery a pozvánky. V nejbližší době se Ti také ozve koordinátor a zbytkem procesu Tě provede. V Nalodění nám také můžeš dát vědět, co Tě zajímá a spravovat své preference a informace.

Krok druhý - Propoj se s námi online. Abys pronikl do naší sociální

bubliny, je dobré se na nás napojit online. Dej like na náš Facebook, klidně jak na celostátní tak na pražský a přidej se do naší otevřené skupiny Piráti - Praha. Dej like i stránce Pirátského centra ať Ti neutečou zajímavé akce (přednášky, workshopy atp.), které se tam konají a pokud máš zájem o rozdávání Pirátských listů, demonstrace a dobrovolnictví obecně, přidej se ještě do Akčního týmu Pirátů. Můžeš taky odebírat náš Youtube. Můžeš nějakou dobu sledovat naše články a posty, nebo se rovnou vydat nás poznat. Všechny naše akce najdeš v Kalendáři.

Krok třetí - Poznej nás osobně.

Dalším krokem je se poznat osobně. Jsme sice strana pro 21. století, ale věříme, že i v něm je osobní kontakt nenahraditelný. Většina našich akcí je veřejně přístupná. Nejlepší je se nejdřív seznámit s Piráty ze svého okolí. Rozcestník stránek místních sdružení najdeš tady. Seznam akcí najdeš na Kalendáři a dáváme je i na facebookové stránky (viz Krok druhý).

Krok čtvrtý - Zapoj se do naší činnosti. Co bys u Pirátů rád dělal? Zajímáš

se o komunální celostátní, nebo dokonce evropskou politiku? Transparenci? Legalizaci? Dopravu? Něco úplně jiného? Napiš koordinátorům a oni Tě napojí na Piráty, kteří se u Pirátů Tvému tématu věnují. Ostatně poradí Ti i s čímkoli dalším, co bys potřeboval vědět. Můžeš jim napsat na kodo-praha@pirati.cz nebo jim zavolej, čísla najdeš tady.

Krok pátý - Informuj se. Nyní nastává ta fáze, kdy je to na Tobě. Je možné,

že chceš být jen příznivec, tu a tam nám s něčím pomoci, tu a tam se stavit na nějaké akci a víc Tě nezajímá. To je v pořádku. Možná ale budeš chtít jít hlouběji. Zjistit kdo jsme a na jakých myšlenkách stojíme a jaké jsou naše dlouhodobé cíle. V tom případě doporučujeme si pročíst Pirátské dvanáctero a rozhodně dlouhodobý program. Svoje téma, třeba školství nebo zdravotnictví atp. je dobré omrknout i ve volebních programech z minulých let a v příslušných sekcích na fóru.

Krok šestý - Jak se staneš členem? Pokud zjistíš, že jsi s Piráty na jedné

vlně a chtěl by ses stát členem, počítej s tím, že to nebude hned. Za členy přijímáme jen lidi, které známe a poznat se zabere nějaký čas. Počítej minimálně 3 měsíce. Neber to, prosím, nijak osobně, ale na Pirátskou stranu je velký tlak a snaha nás zdiskreditovat. Navíc, podílet se na činnosti můžeš rovnou, členství k Tomu nepotřebuješ, krom vnitřní demokracie se můžeš do chodu strany zapojit i jako registrovaný příznivec či dobrovolník.

V této fázi je také dobré si nastudovat pravidla, podle kterých fungujeme Stanovy a jejich výklad, Zásady týmové spolupráce a další vnitřní pravidla.

Pokud jsi odhodlán stát se členem, představ se v tomto vlákně na pirátském fóru a doraž na Krajskou schůzi (koná se vždy první čtvrtek v měsíci od 18:00 v Pirátském centru).

Navrhni úpravu