ČSSD porušila slib nebrat přeběhlíky. Legalizuje tím politickou korupci

ČSSD porušila slib nebrat přeběhlíky. Legalizuje tím politickou korupci

Pirát Jakub Michálek dnes požádal ústřední kontrolní komisi ČSSD, aby prošetřila vstup zastupitelky zvolené za TOP09 Moniky Krobové Hášové do klubu ČSSD výměnou za milionový job v dozorčí radě. Upozornil tak na skutečnost, že ČSSD porušila veřejný slib z roku 2008, že nebude získávat přeběhlíky. Jde navíc o politickou korupci, protože v dozorčí radě městské společnosti Pražská energetika má Krobová Hášová víc než milionovou trafiku.

V únoru 2008 se ČSSD v tiskovém prohlášení zaslaném médiím zavázala k tomu, že “nebude nikdy v budoucnu získávat přeběhlíky z jiných politických stran”. Časy se však změnily. Na pražském magistrátu, kde je ČSSD ve vládnoucí koalici s ANO a Trojkoalicí, potřebuje ČSSD k prosazení svých návrhů každý hlas. Bez hlasu Krobové Hášové by na posledním zastupitelstvu neprošel žádný z těsně schválených návrhů koalice. Krobové Hášové ČSSD za přeběhnutí zajistila milionový job v dozorčí radě Pražské energetiky, navíc z ní udělala místopředsedkyni výboru pro legislativu a boj proti korupci (!) a členku kontrolního výboru. Přestože ČSSD v komunálních volbách v roce 2014 skončila až pátá, má nyní třetí nejpočetnější klub s devíti zastupiteli.

“ČSSD přijetím Moniky Krobové Hášové popřela svůj veřejný závazek nezískávat přeběhlíky z jiných stran. Je to hrubé znevážení vůle občanů, kteří odevzdali ve volbách do pražského zastupitelstva svůj hlas. My jsme politickou korupci při rozdělování trafik na Magistrátu podrobně zmapovali a vedení ČSSD by si mělo zjednat ve své straně pořádek,” uvedl k této záležitosti předseda klubu Pirátů Jakub Michálek.

Odkazy

Sdílení je aktem lásky

Navrhni úpravu