Mgr. Martin Staněk, Ph.D.

Martin Staněk se narodil v roce 1983 v Praze, většinu života bydlí v Libni. Má za sebou gymnázium U Libeňského zámečku a doktorát v oboru geologie z UK a z univerzity ve Štrasburku.

Pracovně se na Geofyzikálním ústavu AV ČR věnuje výzkumu a popularizaci věd o Zemi a zajišťuje chod laboratoří. Zabývá se především stavbou hornin a experimentálním měřením jejich fyzikálních vlastností. Například sleduje, jaký vliv mají trhliny v hornině na její propustnost a jaký to má význam pro hlubinné úložiště radioaktivního odpadu nebo pro čerpání tepelné energie ze Země.

Při studiích a při práci v geologii prožil cca 4 roky ve francouzských městech Montpellier, Štrasburk a Nancy. Ve Francii také našel svojí ženu :) Volný čas rád tráví kolektivními sporty, hrou na piano a kytaru, četbou a v neposlední řadě věcmi veřejnými.

K Pirátům ho přivedl zájem o vyšší průhlednost, přátelskost a odbornost veřejné správy. Spolu s piráty klade důraz na otevřenost a dostupnost informací a na vzdělání umožňující s informacemi kriticky a konstruktivně pracovat. Pod pirátskou vlajkou působil v roce 2018 jako lektor na kurzech práce s počítačem a internetem pro seniory. Od ledna 2019 je předsedou místního sdružení Praha 8, kde se stará o koordinaci celého týmu.

Navrhni úpravu