Ing. Ladislav Kos

Ladislav Kos (* 1986) je členem Pirátské strany na Praze 11, kde je zároveň zastupitelem. Od dubna 2019 je zastupitelem hl. města Prahy. Zastává pozici předsedy komise Rady hlavního města Prahy pro otázky sportu, je členem výboru pro zdravotnictví a sport a volný čas a výboru pro dopravu. V domovské Praze 11 je členem dopravní komise.

Vystudoval ČVUT – Fakultu dopravní, kde získal inženýrský titul ve studijním oboru Dopravní systémy a technika. Profesně se zabývá online marketingem. Dříve pracoval pro neziskové organizace působící v oblasti bezpečného užívání internetu a prevence kyberšikany.

Politikou se zabývá od roku 2014, kdy byl na Praze 11 osloven tehdy vznikajícím Hnutím ANO, za které na komunální úrovni kandidoval na nevolitelné pozici. Po dlouho trvajích neshodách a vlastním prozření opustil ANO na počátku roku 2017. V létě 2017 se po vzájemných sympatiích přidal k Pirátům a i přes svůj politický škraloup přesvědčil při grilování. V září 2017 se stal členem Pirátské strany. V roce 2019. se stal jako 1. náhradník zastupitelem hlavního města Prahy po odstoupivším Danielovi Mazurovi.

Mezi jeho zájmy patří aktivní sport – běh, silniční cyklistika, turistika, fitness. Zajímá se o domácí a zahraniční politické dění.