Piráti Praha: menu

Kdo krmí billboardáře?

Kdo krmí billboardáře?

 21.12.2014    Jakub Michálek 

Vedení města připravilo Pražanům nemilý dárek k Vánocům: Svou nečinností způsobilo pozastavení účinnosti nových pražských stavebních předpisů a umožnilo prodloužení stavebních povolení na billboardové konstrukce. Svůj díl na tom bude mít i Ministerstvo pro... více.


Zveřejňování? Prostě zdržujeme

Zveřejňování? Prostě zdržujeme

 18.12.2014    Adam Zábranský 

Adam Zábranský dnes za Zastupitelský klub Pirátů předložil očekávaný návrh č. Z-3110, který se týká zveřejňování smluv. Tento návrh byl shozen ze stolu – na program jednání ho koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice odmítla... více.


Zveřejňujme smlouvy lépe

Zveřejňujme smlouvy lépe

 16.12.2014    Jan Loužek 

Zastupitelský klub Pirátů navrhuje zařadit na program jednání zastupitelstva Prahy dne 18. prosince 2014 nové zásady zveřejňování smluv. Hlavním cílem Pirátů je, aby zveřejňování smluv skutečně sloužilo svému účelu a umožnilo občanům, neziskovým... více.


Vendor lock-in pokračuje

Vendor lock-in pokračuje

 05.12.2014    Ondřej Profant 

Dne 4. prosince zasedala Rada hlavního města Prahy. Za Piráty se tříhodinového setkání účastil Ondřej Profant.

více.


Koalice má bílá místa

Koalice má bílá místa

 04.12.2014    Jakub Michálek 

Vážené paní zastupitelky, vážení pánové zastupitelé, vážení občané.

více.


Zastupitelský Piratecon

Zastupitelský Piratecon

 02.12.2014    Jan Loužek 

Všechna zastupitelstva jsou již nyní sestavena a všichni starostové a primátoři byli zvoleni. Piráti mají v České republice celkem nyní 37 zastupitelů, z toho 5 v Mariánských Lázních a 4 na pražském magistrátu. Potom... více.


Kontrolní výbor nezvolen

Kontrolní výbor nezvolen

 27.11.2014    Jakub Michálek 

Na prvním zasedání zastupitelstva jsme nepodpořili novou Radu složenou z ANO, ČSSD a Trojkoalice. Již před volbami jsme uvedli, že Radu s účastí ČSSD, ODS nebo KSČM nepodpoříme.

více.


Přehled Pirátů ve výborech

Přehled Pirátů ve výborech

 27.11.2014    Jan Loužek 

Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy byl zvolen nový primátor města, rada a rovněž i členové výborů zastupitelstva. Následujících pět členů je ve funkci za Pirátskou stranu.

více.


Piráti dolují informace ČKA

Piráti dolují informace ČKA

 19.11.2014    Jakub Michálek 

Piráti dnes na tiskové konferenci představili další postup ve sporu s ministerstvem financí o seznam dlužníků České konsolidační agentury (ČKA). Piráti chtějí doplnit rozsudek Městského soudu v Praze, který rozhodl, že ministerstvo financí postupovalo... více.


Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

 19.11.2014    Jan Loužek 

Určitě jste si již všimli, že nedlouho poté, co se zde náš zastupitelský klub zabydlel, jsme se vrhli do vod pražské komunální politiky. Začali jsme sledovat klasické kauzy (Opencard) a rozkrývat aktuální problémy (utajování... více.


Kontrolní výbor Pirátům

Kontrolní výbor Pirátům

 11.11.2014    Mikuláš Ferjenčík 

TOP 09 si stěžuje, že mají v Praze dostat kontrolní výbor Piráti. Prý je dobrým zvykem dát ho nejsilnější opoziční straně. Jestli je to dobrý zvyk nevím, ale rozhodně to není zvyk TOP 09.... více.


Zveřejňovač Jan Loužek

Zveřejňovač Jan Loužek

 06.11.2014    Jakub Michálek 

Tým Pirátů v zastupitelstvu hl. m. Prahy posílí wikipedista Jan Loužek. Ve čtvrtek večer o tom rozhodl zastupitelský klub Pirátů, který vybíral zveřejňovače ze 37 uchazečů. Loužek má zkušenosti z Evropského parlamentu, kde pracoval... více.↑ Nahoru ↑