Piráti Praha: menu

Zastupitelský Piratecon

Zastupitelský Piratecon

 02.12.2014    Jan Loužek 

Všechna zastupitelstva jsou již nyní sestavena a všichni starostové a primátoři byli zvoleni. Piráti mají v České republice celkem nyní 37 zastupitelů, z toho 5 v Mariánských Lázních a 4 na pražském magistrátu. Potom... více.


Kontrolní výbor nezvolen

Kontrolní výbor nezvolen

 27.11.2014    Jakub Michálek 

Na prvním zasedání zastupitelstva jsme nepodpořili novou Radu složenou z ANO, ČSSD a Trojkoalice. Již před volbami jsme uvedli, že Radu s účastí ČSSD, ODS nebo KSČM nepodpoříme.

více.


Přehled Pirátů ve výborech

Přehled Pirátů ve výborech

 27.11.2014    Jan Loužek 

Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy byl zvolen nový primátor města, rada a rovněž i členové výborů zastupitelstva. Následujících pět členů je ve funkci za Pirátskou stranu.

více.


Piráti dolují informace ČKA

Piráti dolují informace ČKA

 19.11.2014    Jakub Michálek 

Piráti dnes na tiskové konferenci představili další postup ve sporu s ministerstvem financí o seznam dlužníků České konsolidační agentury (ČKA). Piráti chtějí doplnit rozsudek Městského soudu v Praze, který rozhodl, že ministerstvo financí postupovalo... více.


Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

 19.11.2014    Jan Loužek 

Určitě jste si již všimli, že nedlouho poté, co se zde náš zastupitelský klub zabydlel, jsme se vrhli do vod pražské komunální politiky. Začali jsme sledovat klasické kauzy (Opencard) a rozkrývat aktuální problémy (utajování... více.


Kontrolní výbor Pirátům

Kontrolní výbor Pirátům

 11.11.2014    Mikuláš Ferjenčík 

TOP 09 si stěžuje, že mají v Praze dostat kontrolní výbor Piráti. Prý je dobrým zvykem dát ho nejsilnější opoziční straně. Jestli je to dobrý zvyk nevím, ale rozhodně to není zvyk TOP 09.... více.


Zveřejňovač Jan Loužek

Zveřejňovač Jan Loužek

 06.11.2014    Jakub Michálek 

Tým Pirátů v zastupitelstvu hl. m. Prahy posílí wikipedista Jan Loužek. Ve čtvrtek večer o tom rozhodl zastupitelský klub Pirátů, který vybíral zveřejňovače ze 37 uchazečů. Loužek má zkušenosti z Evropského parlamentu, kde pracoval... více.


Opozici se věnujeme naplno

Opozici se věnujeme naplno

 05.11.2014    Mikuláš Ferjenčík 

V úterý v noci skončilo internetové hlasování krajského sdružení pražských Pirátů o podpoře zastupitelského klubu. Krajské sdružení Pirátů se rozhodlo finančně podpořit zastupitele Pirátů v zastupitelstvu Prahy.

více.


Povolební aritmetika

Povolební aritmetika

 13.10.2014    Jakub Michálek 

Pražské zastupitelstvo má 65 členů. Z toho většina činí 33 členů. Touto většinou musí být schválena jak rada města, tak každý jednotlivý návrh včetně návrhu na odvolání rady města. Většinou 33 hlasů disponuje v... více.


10 bodů pro novou Radu

10 bodů pro novou Radu

 12.10.2014    Jakub Michálek, Ondřej Profant, Mikuláš Ferjenčík, Adam Zábranský 

Nepůjdeme do žádné koalice, svoje předvolební sliby plníme i po volebním úspěchu. Piráti nebudou sedět v radě Prahy, náš cíl je naopak radu kontrolovat a působit jako konstruktivní opozice.

více.


Regulace či zákaz heren?

Regulace či zákaz heren?

 08.10.2014    Jakub Michálek 

O omezení heren a kasin by podle Pirátů měli rozhodovat občané jednotlivých městských částí v referendech (Piráti některá referenda iniciují a podporují). Úplný zákaz heren však dle našeho názoru není řešením gamblerství. Lidé si... více.


Jednotný systém parkování

Jednotný systém parkování

 05.09.2014    Jakub Michálek 

Přeplněnost města auty a nedostatek parkovacích míst je problém, který řeší všechna velká města. Lze se v mnohém inspirovat od měst, kde jsou na tom lépe. To, že se má primárně řešit na úrovni... více.↑ Nahoru ↑